Sofa Living Room Interior Design  - we-o_rd35qlqp7yqyp0thf / Pixabay

Poradíme, jak vyčistit látkovou sedačku

Domov a bydlení Rady a tipy

Máte-li děti, zvíře a látkovou sedačku, na které pravidelně posedáváte během oběda nebo večeře, rozhodně máte pravidelně co dělat, abyste se zbavili nečistot. Sedací souprava je nejzatíženějším nábytkem v domácnosti a není se tak čemu divit, že čas od času potřebuje velkou péči zejména z hlediska úklidu.

Kožené sedačky mají tu výhodu, že případné nečistoty z nich poměrně snadno odstraníte, setřete. Látkové sedačky jsou na tom o poznání hůř, protože veškeré nečistoty se do nich začínají okamžitě vpíjet. Tak jako tak jsou různé metody, které si mohou poradit s případnými lokálními i celoplošnými nečistotami.

Babské rady na skvrny

Výrazné skvrny od jídla, pití nebo dokonce propisovacích tužek vašich dětí jsou vůbec to nejhorší, co vás může potkat. Ideálním způsobem, jak se zbavit skvrn na látkové sedací soupravě, je použití vody a pracího prášku. Tato metoda je poměrně účinná a hlavně léty osvědčená. Velmi dobrá je i voda s octem – v první řadě je ale vhodné místo vyčistit čisticím prostředkem, práškem nebo prostředkem na nádobí. Voda s octem je i velmi osvědčenou metodou, jak zachovat u látkové sedačky dobrý vzhled. Stačí smíchat vodu s octem a sedačku několikrát lehce otřít. Nemusíte se přitom obávat, že by látka byla octem nějak cítit. Vyčichne během několika hodin.

Na silné znečištění jedině profesionály

Výrazné skvrny nebo dokonce celoplošné znečištění s největší pravděpodobností nezvládnete žádnými domácími metodami. A pokud ano, s největší pravděpodobností ručně nedokážete vyčistit sedačku rovnoměrně, takže se po několika dnech objeví skvrny. Profesionální firmy mají nejen různé metody, ale hlavně speciální čisticí stroje, s jejichž pomocí sedačku vyčistí. Mimo jiné, firma vám může doporučit i vhodnou impregnaci, která zajistí delší životnost i lepší vzhled.