Bedroom Interior Design Furniture - Thanh_Nguyen_SLQ / Pixabay

Nápady na interiérové dekorace

Domov a bydlení Hobby a dílna

Skvělé a originální nápady mohou nudný interiér změnit v něco jedinečného a neotřelého.  A jak už to tak bývá, genialita nápadu spočívá v jeho jednoduchosti. Samozřejmě si můžete interiérové dekorace koupit, určitě to bude i rychlejší a jednodušší. Pokud však chcete v dnešní neutěšené době nějakou tu korunu ušetřit, zkusíte si je vytvořit sami.

Vlastnoručně vyrobené interiérové DEKORACE jsou hitem nejen roku 2012. Svou tvořivost a kreativitu si vychutnávají po celém světě, jen Češi stále pokulhávají. Nejsou zvyklí myslet sami za sebe, a tak se zde často objevují věci na stejné brdo bez kousku inovace, či invence. Maximální změnou bývá kolikrát akorát tak barva, či motiv obrázku. Je to škoda, protože prostředků ke tvoření máme kolem sebe doslova nepřeberné množství.

Interiérové dekorace – Látkové panely

Říkáte, že jste kopyta a doposud jste o sobě prohlašovali, že tvoření pro vás skutečně není? Mám pro vás tip na zajímavé dekorace, které toho  příliš po vás chtít nebudou. Jestli máte v bytě, nějakou stěnu, která se vám jeví zbytečně prázdná a chtěla by nějaké osvěžení, zkuste si vytvořit originální látkové panely.

Tungnguyen Autumn - Shakiba- / Pixabay
Shakiba- / Pixabay

V čem je fígl?

 1. Potřebujete v nějakých stavebninách nechat nařezat různě veliké čtvercové a obdélníkové panely. Bylo by však dobré, kdyby spolu velikostně nějak korespondovaly. Dříve než si ze sololaku necháte tyto desky nařezat, rozvrhněte si na stěnu, jak byste je chtěli zavěsit.
 2. Kromě desek si objednejte i různě velké kusy látky. Tyto panely látky mohou být zcela odlišné, avšak musí nějak korespondovat s interiérem. Klidně můžete obejít nějaké second handy. Důležité pro vás  je, že nikde v přední části panelu nesmí být žádný steh.
 3. Látku nastříháte na přiměřeně velké kusy, abyste do nich mohli desku zabalit, tak jako knihu.
 4. Ideální je, když desku potřete lepidlem a látku na desku zažehlíte.
 5. Někdo doporučuje užít lepidlo i na látku, ale to dle mého není příliš efektivní.
 6. Na zadní stranu pak připevněte kovové háčky. Pokud je neseženete ve výtvarných potřebách, můžete si poradit tavnou pistolí a stužkami.
 7. Jednotlivé panely rozložíte na stěnu do daného grafického obrazce.

Tipy a nápady na dekorace

 • Vůbec se jich nemusíte bát a klidně jich na stěnu zavěste 20.
 • Tento styl se hodí, jak do rustikálního, vintage, ale i moderního minimalistického interiéru.
Living Room Interior Design - mspark0 / Pixabay
mspark0 / Pixabay