warehouse, steel, metal

Hliníkové profily disponují vysokou odolností a dlouhou životností. Jaké další výhody nabízí?

Firmy a služby

Hliníkové profily patří mezi nejodolnější a nejživotaschopnější materiály, které se používají pro výrobu široké škály produktů, včetně konstrukcí, oken, dveří nebo vrat. Na rozdíl od většiny jiných materiálů disponují vysokou odolností a dlouhou životností, což pro mnoho firem představuje klíčový faktor. Kromě toho však hliníkové profily nabízejí i další výhody, které z nich činní jedny z nejlepších materiálů.

Nízká hmotnost a vysoká odolnost

Hliníkový profil se aktuálně řadí mezi jedny z nejoblíbenějších materiálů, a to hned z několika důvodů. Prvním z nich je jeho nízká hmotnost, díky čemuž se s ním mnohem snáze manipuluje – skvělý je tak pro výrobu různých konstrukcí, a to například výrobních linek nebo vrat. Výsledná konstrukce je velmi lehká a tím pádem je snadná i její instalace.

Zároveň je hliník velmi odolný proti korozi a neoxiduje, což vede k tomu, že hliníkové profily zůstanou v dobrém stavu po mnoho let. Odolný je přitom i vůči poškrábání či poškození, díky čemuž není nutné vynakládat další finanční prostředky pro jeho opravu – pokud tedy nedojde k opravdu velkému mechanickému poškození, není nutné hliníkovým profilům věnovat pozornost, a to ani jejich údržbě.

Vybírat lze ze široké nabídky hliníkových profilů

Pokud chcete při výrobě využít hliníkové profily, měli byste se zaměřit i na jejich kvalitu. Tu vám zaručí například hliníkové profily Profimet, jež jsou vyráběny lisováním hliníku a slitin hliníku. Vybírat můžete z různých tvarů profilů, včetně jekel, trubek, či profilů ve tvaru L, U, T.

V případě, že si s vyjmenovanými tvary nevystačíte, můžete firmu požádat i o výrobu nestandardních profilů libovolného tvaru a rozměrů. Profimet nabízí výrobu profilů s minimální tloušťkou 0,8 mm a maximální váhou 65 kg. Vybírat však můžete i z dalších materiálů, kdy narazíte například na měděné trubky nebo měděný plech.