Cash Money Letter Tiles Bills - Gunjan2021 / Pixabay

Bezúčelová půjčka: Co to je? A komu se vyplatí ji sjednat?

Ekonomika a finance

Každý se alespoň jednou v životě dostane do situace, kdy nemá jinou možnost, než si sjednat úvěr. Běžně je možné vybírat ze dvou druhů, a to bezúčelové a účelové půjčky. Většina klientů se přikloní k první variantě, a to především díky její flexibilitě. Co je to bezúčelová půjčka? A komu se vyplatí ji sjednat?

Co to je bezúčelová půjčka?

Bezúčelová půjčka je druh úvěru, který můžete využít k financování prakticky čehokoli si usmyslíte. Na rozdíl od účelového úvěru, nemusíte bance dokazovat, za jakým účelem, chcete vypůjčené peníze utratit. Právě díky tomu je tento typ půjčky mnohem dostupnější.

Jak bezúčelová půjčka funguje?

Bezúčelovou půjčku je možné dělit na další typy, mezi které se řadí například rychlá půjčka, online půjčka, kreditní karty nebo kontokorent. Obdobou běžné hypotéky pak může být takzvaná americká hypotéka, u které sice musíte ručit nemovitostí, ale na druhou stranu můžete získané finance využít jakkoli se vám zlíbí.

Co se týče doby splatnosti, najdeme zde krátkodobé i dlouhodobé úvěry se splatností do několika let. Klienty potěší i zpráva, že k jejímu sjednání potřebují pouze minimum dokumentů. V souvislosti s tím jsou však poskytovány nižší částky než u účelových půjček.

Výhody bezúčelové půjčky

 • rychlé sjednání
 • nízká administrativa
 • peníze máte na účtu téměř ihned
 • dostupné širšímu spektru klientů

Nevýhody bezúčelové půjčky

 • nižší limit u částky k půjčení
Coins Euro Currency Cash Cent - fotoblend / Pixabay
Bezúčelová půjčka: Co to je? A komu se vyplatí ji sjednat?

Pro koho je bezúčelová půjčka vhodná?

Bezúčelová půjčka je vhodná pro každého, kdo si potřebuje půjčit částku zpravidla do 1 milionu Kč. Jejím prostřednictvím můžete ufinancovat nákup domácích spotřebičů nebo menší rekonstrukci. Pokud se rozhodnete, že si chcete koupit dům či byt, budete muset chtě nechtě sáhnout po účelovém úvěru.

Nevíte, kde si sjednat bezúčelovou půjčku? Vsaďte na Home Credit

Jestli si nevíte rady, kde si máte sjednat bezúčelovou půjčku, máme pro vás skvělý tip. Tím je půjčka od Home Credit, kterou si velká část klientů oblíbila, díky její flexibilitě. Půjčit si můžete 10 000 až 250 000 Kč, které můžete čerpat a splácet podle svého.

Kromě toho můžete využít výhodné úrokové sazby 13,9 %, kterou u většiny nebankovních společností jen tak neuvidíte. Velkou výhodou je i absence jakýchkoli poplatků za sjednání, vedení či předčasné splacení půjčky.

Půjčku si můžete sjednat buď online nebo po telefonu, přičemž ani při podpisu smlouvy nemusíte vytáhnout paty z domu. Home Credit si zakládá především na jednoduchosti, díky čemuž vám k podání žádosti bude stačit jen minimum dokumentů.

Pro sjednání budete potřebovat:

 • 2 doklady totožnosti
 • informace o vašem zaměstnavateli (ve výjimečných případech potvrzení příjmu)

Proč zrovna půjčka od Home Credit?

 • flexibilní půjčka, která sedne každému
 • rychlé a jednoduché sjednání
 • žádné poplatky za sjednání a vedení
 • možnost předčasného splacení zdarma
 • peníze máte na účtu do druhého dne