Rose Blossom Bloom Flower Garden  - Bna55 / Pixabay

I vaše vánoční zahrada může být krásná jako z pohádky

Domov a bydlení Zahrada a zeleň

Zahrada během Vánoc ožívá dekorativními světýlky, které si nejvíce užijeme při pohledu z ulice nebo ptačí perspektivy. Aby to nebylo všechno, zvyknou se do ní z úcty k zimě umístit zvířata, nejčastěji sobi.

Zviditelnit se

Osiřelá zahrada si přímo říká, abychom ji nějak nevšedně ozdobili. Američané mají na zkrášlení okolí svého příbytku patent. Santa Claus alespoň žádný dům při brázdění oblohy nemine. Tento zvyk zavítal přes oceán i k nám. Obchodníci samozřejmě využili poptávku a obstarali pro nás množství zajímavostí. Není proto žádný problém „ulovit“ nějakou bizarní ozdobu.

Kouzlo pohádek

Kromě tradičního sněhuláka zvyknou zahrady po novém doplňovat sobi v různých v pózách, které připomínají fotografické momentky. Buď se pasou, upřeně se nás dívají, nebo právě skáčou do nebe. Dekoratéři si musí dát pozor, aby se vyhnuli kýčovité zobrazením. Jenže co bychom neudělali pro naše děti, které vyrůstaly vedle Slovenské pohádkách i na disneyovky?

budka, ptáci
SteenJepsen / Pixabay

Vhodné místo

Vánoční zahradě nechybí vtipný duch. Zvířata, za které by se nemusel stydět ani divadelní scénograf, se v tom nejlepším světle ukážou v předzahrádce. Skrýt se mohou za domem. Instalování zvířecích dekorací na střechu se raději vyhněme. Nepůsobilo by to vůbec vábně. Mysleme na to, že náš výtvor budou mít jako na ráně i naši sousedé. Nezkazme jim kýčem svátky.

Silueta a mimika

Sobi a jiné pohádkové zvířata by ve tmě nevynikly. Světýlka obkreslí jejich siluetu a zvýrazní oči. Záleží od našeho vkusu zda dáme přednost dvourozměrnému nebo trojrozměrnému zobrazení. Pozvání do zahrady mohou dostat i různí skřítci, kteří nám symbolicky pohlídají dvůr. Při výběru vánočních postaviček se soustřeďme na veselý výraz tváře.

růže, zima
Vánoční zahrada: Krásná jako z pohádky