Co vyžaduje velkochov slepic?

Chovatelství a zvířata

Ne každý se spokojí s několika slepicemi na dvorku. Možná jste se chovem slepic namlsali a rádi byste tuto bohulibou činnost provozovali ve velkém a třeba si díky ní i něco přivydělali. V takovém případě budete potřebovat pořádné vybavení odpovídající velikosti vašeho hejna. Co si rozhodně musíte pořídit a co jsou spíše vyhozené peníze?

Potřebujete pořádnou napáječku

Slepice potřebují nejen krmivo, ale také vodu. A to tím více, čím více jich máte. Velké hejno slepic spotřebuje více vody, než byste si vůbec dokázali představit. Kovové napáječky pro slepice na praktickém stojanu jsou stále oblíbenější mezi chovateli drůbeže, kteří chtějí zajistit svým slepicím stálý přístup k čerstvé vodě a krmivu. Takového napáječky mají velkoobjemový zásobník, který pomáhá zajistit dostatek vody pro vaše slepice. Napáječka bývá také vybavena gumovým kulovým uzávěrem, který uzavírá vývod při plnění nádrže, a ten se otevře až po uzavření plnicího otvoru nádrže. To je praktické, protože výsledkem je průběžné plnění plastových napájecích misek vodou v takové rychlosti, jak ji slepice odebírají.

Plast je levnější

Pokud s chovem teprve začínáte, pravděpodobně se vám nebude chtít investovat do kovové napáječky pro slepicePlastové napáječky jsou mnohem levnější a přitom mají velkou kapacitu. Často nabízí stejný objem zásobní nádrže jako kovové napáječky. Využijete je pro velkochovy, chovné stanice i malé domácí chovy. Funguje stejně jako kovová napáječka.

Nezapomeňte na krmivo

Kromě vody potřebují slepice také potravu. Asi si vzpomenete, že vaše babička sypala slepicím pšenici. Tu jim samozřejmě můžete dát také. Ale pokud chcete, aby byly vaše slepice v kondici a měly dostatek vitamínů a minerálů, rozhodně se poohlédněte po nabídce krmných směsí pro slepice. Ty jsou doporučeny jako doplňkové krmivo. Slepicím můžete dopřát i speciální vitamínové doplňky stravy.

Nastelte ji

Také si dejte pozor, v čem vaše slepice tráví den. Udržujte jejich podestýlku čistou a suchou a pravidelně ji vyměňujte. Výsledkem budou nejen čisté, ale i zdravé slepice, které vás budou milovat. A pokud se budou vaše slepice cítit dobře, budou také snášet více vajec a vy tedy budete prosperovat.

Co vyžaduje velkochov slepic?
Co vyžaduje velkochov slepic?