S jakými výhodami přichází bioklimatické pergoly?

Domov a bydlení Zahrada a zeleň

Obytný prostor kombinující čerstvý vzduch, přirozené světlo, elegantní design a udržitelnost. Přesně tak by se daly charakterizovat bioklimatické pergoly, které se v současné době řadí mezi nejmodernější a nejfunkčnější stínicí systémy. Celoročně vylepšují otevřené prostory a poskytují přirození klimatický komfort, navíc mohou snížit spotřebu za energie, náklady na vytápění a klimatizaci a podobně.

Bioklimatická technologie

Charakteristickým rysem každé bioklimatické pergoly je její zastřešení vybavené hliníkovými slunečními lamelami, které umožňují libovolně regulovat osvětlení, zastínění a větrání místnosti pomocí dvou různých motorických operací:

  • v případě bioklimatických pergol s nastavitelnými lamelami se tyto lamely mohou otáčet od nuly až do 140 stupňů, takže mohou nabývat jakéhokoli mezisklonu v závislosti na požadovaném osvětlení a větrání,
  • bioklimatické hliníkové pergoly se zatahovacími lamelami umožňují posunutí krytu dozadu, čímž se lamely sluneční clony zkomprimují v úzkém prostoru a otevřou tak nádherný výhled na oblohu.

Základem bioklimatické technologie je celkový a udržitelný komfort. Stínící systém jednoduše využívá přírodní prvky (sluneční světlo a vítr) a aktivně reaguje na měnící se povětrnostní podmínky.

Ne náhodou se během deštivých dnů mohou lamely bioklimatické pergoly zcela uzavřít a poskytnout tak ochranu. Dešťová voda se odvádí potrubím do žlabů, které jsou zcela skryté v hliníkových sloupcích, a následně putuje do strany nebo pod konstrukci.

Díky bioklimatické technologii se venkovní prostor stává prostorem pro pohodu, kterou si můžete volně užívat v každém ročním období. Všestranné prostředí vylepšuje dům a nabízí konkrétní výhody i pro obchodní a pohostinské prostory.

Bioklimatické pergoly na míru

V obytném sektoru bioklimatické stínicí systémy vylepšují terasy, zahrady a střechy a vytvářejí tak nové prostory pod širým nebem, které lze využít originálním způsobem. Nejen obytné místnosti pod širým nebem, ale pergoly poskytují prostor také pro venkovní jídelny a kuchyně, domácí kanceláře, domácí posilovny a rafinované přístavby u bazénu.