Woman Florist Gardener Apron  - Mariakray / Pixabay

Zahradničení jako forma odpočinku

Zahrada a zeleň

Žijeme ve velmi uspěchané době a neustále čelíme stresu. Stres nás pronásleduje jak v práci, tak v osobním životě a pomalu, ale jistě nám ukusuje zbytky našeho zdraví. Právě proto je velmi důležité umět vypnout a odpočinout si. Lidé odpočívají různými způsoby a někoho baví rychlá jízda na motorce, druhého zase hra na kytaru. A jsou i tací, kteří se ve svém volném čase hrabou v hlíně a zahradničí.

Mohlo by se zdát , že zahradničení upadlo v zapomnění, ale není tomu tak. Lidem na jejich zahrady nezbývá tolik času, jako před dvaceti, třiceti lety, ale díky modernímu vybavení dokáží zahrádku zvelebit mnohem rychleji a efektivněji.

Zahrádkaření je skvělým způsobem, jak se dostat do kontaktu s přírodou

Pokud máte za městem malinkatý kus pozemku se zahradním domkem, nebo alespoň obytnou buňkou, můžete si gratulovat. A pokud bydlíte v rodinném domě se zahradou, pogratulujte si ještě více. I vy můžete z vaší zahrady udělat harmonickou zahrádku, ve které se budete s radostí procházet a kochat se tvrdou prací, kterou jste zde vykonali.

Uvidíte, že se vám zahradničení zalíbí natolik, že se v práci přistihnete, jak přemýšlíte nad výběrem vhodné půdy pro nové růže či stavbou dalšího skleníku.

Zahrádkaření jako forma relaxace

U zahradničení si nejen odpočinete, ale také prohloubíte své botanické znalosti. Něco zasadit umí každý, ale dosáhnout toho, aby to rostlo, to je umění. Nezapomínejte, že zahrádka není jen o bramborách, mrkvi a celeru, ale také okrasných květinách či stylovém jezírku. Ze zahrady si můžete vytvořit biofarmu, stejně jako zenovou zahradu, kterou mají mniši v areálu budhistických klášterů.

Nezáleží na tom, zda zahrádkaření rozumíte, nebo nerozeznáte cibuli od česneku. Důležité je nadšení pro věc a trpělivost. Vězte, že i kozel může být zahradníkem, stačí, když se do toho opře. Zůstaňte věrní rubrice zahrada a inspirujte se tipy, která vám přineseme v následujících článcích.

Woman Florist Gardener Apron - Mariakray / Pixabay
Zahradničení jako forma odpočinku