Euro Coin Money Savings Cash  - Engin_Akyurt / Pixabay

Konsolidace půjček – může vám skutečně ušetřit tisíce?

Ekonomika a finance

Začínají vám vaše dluhy přerůstat přes hlavu? Konsolidace půjček nabízí elegantní možnost, jak tento problém vyřešit. Je založena na jednoduchém principu – místo toho, abyste spláceli několik dluhů od různých poskytovatelů, převedete si je všechny do jediné banky. Pokud nad konsolidací půjček uvažujete, měli byste o tomto produktu ale něco vědět, ještě než zareagujete na některou z nabídek.

Výhody a nevýhody

Zejména byste si měli uvědomit, že to, jestli se vám vyplatí konsolidovat vaše úvěry, nebo ne, závisí na řadě faktorů. Stejně jako v případě jakékoliv jiné půjčky, byste si i v případě sjednání konsolidovaného úvěru měli důkladně vypočítat, kolik vlastně budete splácet a jak dlouho. Může se totiž snadno stát, že ve vidině úspor nebudete podmínky nového úvěru, nabídnutého bankou, bedlivě studovat a neověříte si tak, jestli se vám tento krok skutečně vyplatí. Za každý zrušený úvěr totiž bude banka původnímu poskytovateli muset zaplatit dodatečný poplatek, který se může pohybovat ve výši několika procent z částky, kterou je ještě nutno splatit.

Euro Money Smart Phone Savings  - Engin_Akyurt / Pixabay
http://pujcka-10000.eu/jak-efektivne-provest-konsolidaci-pujcek-bez-registru/

Konsolidace půjček významně ulehčí vašemu měsíčnímu rozpočtu

I v případě, že byste však na konsolidaci v konečném důsledku něco málo přeplatili, pro vás může být velice výhodná. Umožní vám totiž snížení celkových splátek, díky čemuž se vzpamatuje váš měsíční rozpočet. A nejen to. Vyskytují se i případy, kdy došlo ke konsolidaci více než deseti úvěrů najednou. Jen si to představte – místo toho, abyste se starali o deset půjček, často od různých poskytovatelů, platíte jen jednu splátku měsíčně. Kromě toho, že můžete ušetřit na úrocích, je i velice pravděpodobné, že vám klesnou související výdaje na poplatky za platební převody.

Vyplatí se porovnávat u různých bank

Některé banky dokonce nabízí za konsolidaci úvěrů i jednorázový finanční bonus. A nejde o zanedbatelné částky. V rámci promo akcí si můžete přijít na tisíce korun. Pokud tedy máte úvěrů až nad hlavu, je to další pádný důvod, proč se nad možností konsolidace dluhů alespoň zamyslet. Velice často na ní totiž můžete vydělat. A to nejen v peněžním vyjádření, ale i pokud jde o úsporu starostí a nervů.