Garden House Lamp Pink Lantern  - SandraJ-Wa / Pixabay

Pořiďte si zahradní domek

Stavba a rekonstrukce Zahrada a zeleň

Každý správný zahrádkář potřebuje vedle skleníku mnoho dalších přístrojů a nástrojů, jež mu pomáhají vypěstovat tu nejchutnější zeleninu – sekačku, hrábě, motyčky. Jenže toto všechno je třeba někde uskladnit. Skleník vám v žádném případě neposkytne dostatek úložného prostoru. Vždyť to je místo určené pro rostliny. Jenže kam všechny důležité pomůcky potřebné k zahradničení uskladnit? Pokud vás napadlo uskladnit je na zahradě pod širým nebem, rovnou vám říkáme, že to je špatný nápad. Značnou škodu by vám mohlo způsobit jednak počasí, jednak nenechavé ruce zlodějů. Ideálním řešením je zahradní domek.

Domky na nářadí jsou vyráběné z různého materiálu

Ptáte se, které jsou nejoblíbenější? Zahrádkáři si nejčastěji pořizují dřevěný, plastový či kovový zahradní domek. Je pravda, že různé materiály mají různé vlastnosti, různé výhody i negativa. Hlavní funkce zahradních domků je však jasná: úschovna a ochrana zahrádkářského nářadí. V drtivé většině se jedná o levné kůlny, přístřešky, které lze snadno umístit kamkoli na vaší zahradě.

Domníváte se, že i přesto nebudou vaše pomůcky na bezpečném místě před zloději? Tohoto strachu se můžete zbavit jednoduše – koupením petlice či zámku. Ano, ke dveřím zahradní kůlny snadno připevníte petlici a už se nemusíte bát nevítaných návštěv zlodějů.

Kam s nimi?

Zahradní domky na nářadí představují praktický způsob, jak vyřešit problémy s poházenými hráběmi, motyčkami a dalším náčiním po zahradě. Neváhejte a pořiďte si jej i vy. Zahradní domek na nářadí vás překvapí svou cenou, je totiž velmi příznivá. Pokud jste se tedy rozhodli pro nákup domku na nářadí, pak to neodkládejte na okamžik, kdy vás k tomu donutí například zloděj, a pořiďte si jej ihned. Najdete je pod různými názvy – zahradní domky, kůlny na nářadí – vždy se však jedná o to samé, o přístřešek pro vaše motyčky, hrábě či sekačku.