Mother Woman People Kid Baby  - StockSnap / Pixabay

Bolest při kojení: Jak s ní můžete zatočit jednou pro vždy?

Rady a tipy Zdraví a styl

Téměř každá žena se při kojení setká s nepříjemnou bolestí, která může být způsobená hned několika faktory. Ve většině případů je však možné tento problém řešit, a to tak, že se bolesti bradavek při kojení zbavíte jednou pro vždy. Jak byste měli při bolestivém kojení postupovat a jak se bolesti zbavíte? Pojďme se na to podívat.

Při kojení se zaměřte na správnou techniku

Začátky kojení mohou být někdy těžké, a to zejména pro maminky, které s ním nemají žádné zkušenosti. Ve výsledku se může objevit nepříjemná bolest bradavek, která je pro některé ženy jen těžko snesitelná.

Pokud vás už na začátku trápí bolestivé bradavky, zkuste se zaměřit na techniku, kterou při kojení používáte. Důležitá je zejména správná poloha miminka při kojení, se kterou by vám měli pomoci již v nemocnici. Klíčové je také správné přisátí k bradavce, což již vyžaduje cvik.

Dopřejte svým bradavkám náležitou péči

Největší problém při kojení mohou způsobovat již staré odřeniny či podráždění, která při opakovaném kojení bolí ještě více. V takovém případě je třeba přistoupit ihned k léčbě bradavek, a to zejména přírodními látkami, které nemohou jakkoli ovlivnit váš zdravotní stav a tím pádem ani zdraví miminka.

Ideální jsou různé obklady, které zjemní pokožku na bradavce a také zahojí vzniklé odřeniny a pohmoždění. Zvolit můžete například obklady multi mam compresses, které obsahují jen přírodní látky a jsou napuštěny 2QR komplexem z aloe vera.

Ten napomáhá k regeneraci pokožky, její revitalizaci a podporu její odolnost. Při opakovaném používání tak můžete předcházet zranění bradavek, které mohou být před započetím kojení citlivé. Zvolené složky nejsou navíc jakkoli nebezpečné pro dítě, a proto jej můžete jednoduše nanést i před kojením, sundat a bez otírání či oplachování začít dítě kojit.