Cafe Table Chairs Coffeehouse  - Mammiya / Pixabay

Jak vybrat správnou jídelní židličku?

Obchod a prodej

Dosáhlo vaše dítě šestého měsíce života? Pak byste měla přemýšlet nad výběrem vhodné jídelní židličky. I malé ratolesti chtějí sedět u stolu se svými rodiči. A díky jídelní židličce, která je speciálně dětem přizpůsobená, mu tuto možnost nabídnete. Dnešní nabídka dětských potřeb je široká. V dnešním článku se podíváme, jak vybrat správnou jídelní židličku.

Při výběru jídelní židličky byste se nejprve měla rozhodnout, z jakého materiálu by jídelní židlička měla být vyrobena.  K dostání jsou na trhu dva typy jídelních židliček – dřevěné a plastové. Která je pro dítě vhodnější? Jakmile budete vybírat vhodný materiál, je potřeba se ohlížet na interiér. Přece jen plastová jídelní židlička v růžové barvě nebude sedět k rustikálnímu nábytku, který máte v jídelně.

Snadná údržba je velkou výhodou

Ale plastové jídelní židličky mají svou bezespornou výhodu – snadná údržba čistoty. Na rozdíl od dřeva je možné snadno z plastové židličky odstranit všechny nečistoty za pomocí vody a čisticího prostředku. Do kuchyně je tato židlička ideální volbou. Kdežto u dřeva se může materiál poškrábat, když budete odstraňovat zaschlé zbytky jídla.

Na druhou stranu i dřevěné jídelní židličky mají své výhody. Jsou pevné a vysoce odolné. Když židlička spadne, je menší riziko rozbití. Málokterá plastová židlička je odolná, že by vydržela větší pády či nárazy. Také myslete na to, že by měla být jídelní židlička stabilní s pevnou konstrukcí. Velmi oblíbené jsou takzvané rostoucí židličky pro děti, ve kterých může sedět nejen šestiměsíční miminko, ale také pětileté dítě. Taková židlička se vyznačuje vyšší nosností.

Jaké by měla mít jídelní židlička vlastnosti?

  • Stabilita – židlička by měla být bezpochyby stabilní, aby se v ní miminko nepřevrátilo. Pokud by došlo k převrácení židličky, mohlo by to způsobit vážný úraz dítěti.
  • Prostornost – jídelní židlička by měla být přizpůsobitelná i silnějšímu dítěti.
  • Skladnost – měla by se dát denně poskládat, aby vám šetřila místo.
  • Bezpečnost – vaše dítě by mělo být v židličce v bezpečí. Neměli byste se zde objevovat ostré hrany.