Firewood Birch Pile Bark Logs  - artellliii72 / Pixabay

Jak vybrat vhodné dřevo pro krby, kotle na tuhá paliva i zahradní grilování

Obchod a prodej

Pokud topíte dřevem, asi víte, jaký objem dřeva je nutné zajistit na jednu topnou sezónu. Minimalizovat náklady na vytápění dřevem lze několika způsoby. Základem je dobrá tepelná izolace vytápěného objektu. Další, významné snížení nákladů s sebou přináší volba výkonného ekologického kotle na dřevo, případně dřevní štěpku a pelety, které maximálně využijí topný potenciál paliva.

Náklady na nákup kvalitního palivového dřeva sníží i nákup topiva přímo od vlastníka lesa a firmy, která odpadové topné dřevo zpracovává.

Proč topit palivovým dřevem?

Topit kvalitním palivovým dřevem se vyplatí hned z několika důvodu. Suché dřevo je připraveno k okamžitému použití, dobře a rovnoměrně prohořívá a produkuje minimální množství spalin. Výhřevnost dřeva se liší podle jeho kvality. Více výhřevné je dřevo tvrdých dřevin, jako je například buk nebo dub. Dřevo bývá dodáváno malým a středním odběratelům kvalitní dobře vysušené palivové dřevo standardní nebo požadované délky.

Prodej palivového dřeva zahrnuje palivové dřevo pro kotle na tuhá paliva i krby a  krbové vložky, dřevěné uhlí a brikety pro zahradní grilování, třísky na podpal. Jedná se o  kvalitně zpracované dřevo jasného původu. Můžete si objednat i dovoz dřeva až domů. Palivové dřevo se dodává volně sypané nebo balené v pytlích či bednách různé váhy a objemu.

Tvrdé dřevo připravené pro topení v krbech se dodává v sáčcích o objemu od 15 dm3. Mezi měkké dřeviny patří  jehličnany, například smrk či borovice. Z listnatých stromů můžete zvolit i břízu. Deblice-lesy zaručují nejméně 90% podíl objednaného druhu v dodávce dřeva.

Vybrat si můžete z pestré nabídky palivového dřeva

Krbové dřevo se dodává jako hrubé či jemné štěpiny či kulatiny. Kulatiny pro další použití se dodávají nařezané na standardní délku 1 m. Kulatiny mají průměr do cca 30 cm. Dřevo, pokud není tříděné, může obsahovat případné třísky a zbytky kůry jako odpad ze štípání. Tříděné krbové dříví se dodává většinou balené v sáčcích či bednách, nařezané a naštípané na štěpiny 25, 33cm nebo 50 cm dlouhé a 10 až 12 cm široké, případně až 20 cm široké. Na přání lze samozřejmě připravit dřevo jiných rozměrů. Výhodou menších štěpin je rychlejší prosychání a snazší skladovatelnost.

Wood Logs Bole Firewood - artellliii72 / Pixabay
Jak vybrat vhodné dřevo pro krby, kotle na tuhá paliva i zahradní grilování