Balcony Lounge Sofa Terrace  - tuanarch87 / Pixabay

Terasu si můžete postavit doma svépomocí. Stačí, když se budete držet několika jednoduchých pravidel

Domov a bydlení

Terasa nesmí chybět na žádné pořádné zahradě. S její pomocí si totiž můžete jednoduše vytvořit místo, kde se budete scházet se svojí rodinou a přáteli. Opravdu kvalitní terasu si však můžete doma postavit i svépomocí, a to během pár dní. Stačí, když se budete řídit několika jednoduchými pravidly a můžete mít doma terasu jako od profesionála.

Při stavbě používejte kvalitní materiál

Stavba terasy není žádná hračka, ale zároveň se nejedná o žádnou raketovou vědu. Důležitá je především přesnost a pečlivé plánování. Jedině tak můžete dosáhnout požadovaného výsledku a vyhnout se budoucím problémům se stavbou.

Svoji pozornost byste měli věnovat zejména podkladu pro terasu, který musí být pevný a zároveň rovný. Nejlepší možnou volbou je beton, což však není pro každého zrovna dostupné. Právě proto většina lidí přistupuje ke štěrku.

Pozor ale dávejte i na kvalitu použitého materiálu, který vám zaručí stabilitu a dlouhou životnost terasy. Velmi oblíbené jsou například teak terasová prkna z exotické dřeviny, která je známá svojí vysokou pevností a odolností, díky čemuž bude vaše terasa vypadat jako nová několik let.

Nezapomínejte na správnou údržbu terasy

Vzhledem k životnosti je důležitá i údržba terasy, která dokáže zamezit jejímu rychlejšímu opotřebování. Vhodné je terasu ošetřovat nátěry, které ochrání dřevo před škůdci či plísněmi. Vsadit můžete například na osmo nátěry na dřevo, které ošetří dřevo na povrchu i uvnitř.

Už po jednom nátěru vytvoříte na dřevě ochranný film, který ho ochrání před vnějšími vlivy a zároveň mu dovolí dýchat. Tímto způsobem byste měli ošetřit nejen terasová prkna, ale i samotnou konstrukci, která je pro terasu obzvlášť důležitá. Vybírat přitom můžete z celé řady nátěrů v široké škále barev a také s různými vlastnostmi, které budou odpovídat vašim potřebám.

Terrace Building Residential  - Surprising_Shots / Pixabay
Terasu si můžete postavit doma svépomocí. Stačí, když se budete držet několika jednoduchých pravidel