beautiful nature, hd wallpaper, nature background

Vlastní terasa: 4 rady a tipy, jak na její snadnou stavbu

Zahrada a zeleň

Vlastní terasa vám poskytne místo pro odpočinek, lenošení či posezení s vaší rodinou a přáteli. Její stavba však nemusí být tak jednoduchá, jak by se mohlo na první pohled zdát. Proto jsme pro vás sepsali hned 4 rady a tipy, s nimiž vám půjde stavba terasy jako po másle.

Vyberte vhodný materiál

Prvním krokem při stavbě terasy je nepochybně výběr vhodného materiálu. Tím nejčastějším a nejvyužívanějším jsou především dřevěná prkna na terasu. Ta dodají vaší terase přírodní a rustikální vzhled. Na druhou stranu je třeba počítat s tím, že je dřevo náročnější po stránce údržby. Během výběru se však snažte řídit především kvalitou a odolností daného materiálu, a to vzhledem k prostředí, kam se chystáte terasu umístit.

Myslete na stabilitu konstrukce

Před samotnou stavbou terasy je důležité zaměřit se na správné navržení její konstrukce. Ta bude u terasy mnohem jednodušší než u pergol. I přesto je třeba dávat pozor na stabilitu, čímž předejdete sesunutí celé stavby. Myslete i na vnější podmínky, jež mohou postupem času poničit části terasy. Nejrizikovější je pro ni zejména vlhkost, s níž dokážou zatočit terasové distanční podložky, jež od sebe oddělí jednotlivé komponenty terasy.

Zvolte si vhodný terén pro stavbu terasy

Ještě před zahájením stavby je nutné zvolit správný terén pro stavbu terasy. Ideální je betonový podklad, kterého se vám však nepodaří pokaždé dosáhnout. V každém případě je důležité vytvořit rovný terén, jež vyplníte například pískem nebo štěrkem. Použít můžete i dlažbu, jejíž usazení vám usnadní terče na dlažbu.

Myslete na bezpečnost

Kromě stability a vzhledu myslete i na bezpečnost, jež se často odvíjí od místa, kam terasu umístíte. Jestliže se nachází poblíž bazénu, určitě byste měli při stavbě použít prkna na terasu s protiskluzným povrchem. Vhodná jsou například WPC prkna, která jsou navíc odolná.