Vařte levně a zároveň chutně. Kvalitní oběd se nemusí skládat z předražených potravin

Rady a tipy

S rostoucími cenami potravin je na místě trochu ulehčit svému rodinnému rozpočtu. Velkou položku v něm přitom často představuje právě občerstvování. Většina lidí však neví, jak v tomto ohledu šetřit, a to především proto, že si nechtějí nějak výrazně upírat kvalitní potraviny. Naštěstí ale existuje celá řada receptů, které jsou levné a zároveň velmi chutné.

Vybírejte zejména levné a pestré recepty

Podle odborníků by měla být strava především pestrá, což znamená, že by měla ideálně zahrnovat různé typy potravin. Zprvu bude stačit, pokud do svého jídelníčku zahrnete základní potraviny, jako je zelenina, maso a různé luštěniny. Právě z těchto potravin je přitom možné vykouzlit celou řadu receptů, jejichž příprava je jednoduchá a zároveň za ně neutratíte více než pár desítek korun.

Vše je tedy pouze o změně ve způsobu vašeho vaření a také pečlivém plánování. Oborníci obvykle radí plánovat si jídelníček na týden dopředu, díky čemuž si zbytečně nenakoupíte potraviny, které nespotřebujete. Mezi levné a zároveň oblíbené recepty se řadí například palačinky recept, s nimiž lze kombinovat celou řadu potravin. Levné a kvalitní jsou i různé omáčky, u nichž je kombinace s ostatními potravinami velmi volná. Dobrým příkladem je například  rajská omáčka, k níž jsou často přidávány těstoviny či houskové knedlíky.

Ušetřit můžete především plánováním jídelníčku i nákupů

Jak již bylo řečeno, výrazně ušetřite pomocí plánování svého jídelníčku. Podle něj lze následně plánovat i svůj nákup, přičemž není od věci vzít do ruky i leták. Velká část supermarketů nabízí rozsáhlé akce, s nimiž můžete ušetřit i nemalé částky. Ideální je, když si vyberete konkrétní recept a nakupujete pro něj veškeré potraviny – vyhnete se tak nákupu nechtěných položek a můžete si i lépe naplánovat, jakou částku budete pro nákup potravin muset vyčlenit.