Chcete svým dětem dopřát dostatek pohybu? Pořiďte jim na zahradu vlastní trampolínu!

Domov a bydlení

Podle odborníků každé třetí dítě trpí nedostatkem pohybu, což má samozřejmě vliv na jejich zdravotní stav. Právě proto je dobré hledat alternativy, se kterými se mohou věnovat nějaké sportovní aktivitě, a přitom si užít spoustu zábavy. Vhodnou volbou je například trampolína, která je snad snem každého dítěte. V každém případě je však důležitý zejména její výběr, díky čemuž můžete zabránit i případným zraněním.

Trampolínu kupujte na míru svým dětem

Pokud si lámete hlavu s tím, jak dopřát svým dětem dostatek pohybu, nebo chcete alespoň trochu oživit jejich každodenní rutinu, je na místě hledat alternativy ke klasickým sportům. V tomto ohledu jsou skvělou volbou trampolíny na zahradu, se kterými si děti užijí spoustu zábavy a zároveň budou mít i dostatek pohybu.

Koupě trampolíny však není tak jednoduchá, jak by se mohlo na první pohled zdát. Naopak je nutné dbát hned na několik parametrů, díky čemuž můžete předejít i nechtěným zraněním. V první řadě byste měli trampolínu vybírat pode věku dítěte, což je jeden z nejdůležitějších parametrům. Pro menší děti jsou určené speciální trampolíny s madly, na kterých mohou skákat pouze oni samy. U větších dětí se vyplatí investovat do kvalitnějších zahradních trampolín s objemem plochy 3 až 4 metry.

Při výběru dbejte zejména na bezpečnost

Při výběru jakékoliv trampolíny je důležitá zejména bezpečnost, kterou zajišťuje celá řada bezpečnostních prvků. U klasických trampolín je důležitá hlavně ochranná síť, která předchází možnému pádu z trampolíny. Na trhu je však dostupná trampolína do země, která by měla být vždy opatřená v okolí ochrannými prvky v podobě měkkého podkladu, díky kterému nemůže při pádu dojít ke zranění. Pozor si dejte i na to, aby byla trampolína opatřená krytkami pružin, díky čemuž se vaše děti o ně nebudou moci, jakkoliv poranit.

Chcete svým dětem dopřát dostatek pohybu? Pořiďte jim na zahradu vlastní trampolínu!
Chcete svým dětem dopřát dostatek pohybu? Pořiďte jim na zahradu vlastní trampolínu!